Szkolenia Wrocław

5-6.12.2020 USG piersi dla praktyków

Kurs dedykowany lekarzom, którzy chcieliby nabyć wprawy i kształcić się w zakresie wykonywania USG piersi. Prowadzący, dr n.med. Krzysztof Koziełek przybliży kursantom zagadnienia prawidłowej budowy tkanki piersi oraz możliwych występujących zmian i ich klasyfikacji, a także schematy dalszego postępowania diagnostycznego.

Badanie USG jest pierwszym etapem diagnozowania nieprawidłowości w tkance piersi. Ważnym jest, aby wiedzieć jak mogą wyglądać najróżniejsze zmiany tkanek, które mogą prowadzić do chorób nowotworowych. USG jako szybkie i nieinwazyjne badanie, dostarcza nam ogromu informacji i pozwala zaplanować dalsze etapy diagnostyki dla danej pacjentki. Coraz większa świadomość profilaktyki raka piersi wśród kobiet skłania je do częstszych wizyt u lekarzy radiologów, celem przeprowadzenia USG piersi. Dlatego tak ważne jest, aby podnosić swoje kompetencje i nabierać pewności w obrazowaniu.

Dzięki kameralnemu charakterowi szkolenia, każdy uczestnik będzie miał okazję wykonać badanie na pacjentach, a to wszystko pod nadzorem naszych doświadczonych prowadzących. Do dyspozycji będą Państwo mieli najnowsze aparaty ultrasonograficzne Samsung oraz Voluson.

 

IMG_2643

dr n. med. Krzysztof Koziełek
Jest radiologiem zajmującym się od 14 lat diagnostyką gruczołu piersiowego. Dyrektor ds medycznych Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Współautor programów profilaktycznych, badawczo- rozwojowych i infrastrukturalnych z zakresu diagnostyki gruczołu piersiowego. Wykładowca Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej Od lat prowadzi kursy i szklenia doskonalące z zakresu ultrasonografii i biopsji tkankowych piersi.

Koszt szkolenia: 1900 zł