Szkolenia Wrocław

Kurs USG piersi dla zaawansowanych – marzec 2021

UWAGA! Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu naszych kursów z USG piersi na przyszły rok. Będziemy Państwa informować o nowych terminach.

 

Kurs dedykowany lekarzom, którzy mieli już styczność z wykonywaniem USG piersi. Prowadzący, dr n. med. Krzysztof Koziełek przybliży kursantom zagadnienia elastografii, nowych technik obrazowania zmian w piersiach oraz omówi diagnostykę nowotworów piersi.

Badanie USG jest pierwszym etapem diagnozowania nieprawidłowości w tkance piersi. Ważnym jest, aby wiedzieć jak mogą wyglądać najróżniejsze zmiany tkanek, które mogą prowadzić do chorób nowotworowych. USG jako szybkie i nieinwazyjne badanie, dostarcza nam ogromu informacji i pozwala zaplanować dalsze etapy diagnostyki dla danej pacjentki. Coraz większa świadomość profilaktyki raka piersi wśród kobiet skłania je do częstszych wizyt u lekarzy radiologów, celem przeprowadzenia USG piersi. Dlatego tak ważne jest, aby podnosić swoje kompetencje i nabierać pewności w obrazowaniu.

Po raz kolejny postanowiliśmy przyłożyć się do kształcenia lekarzy wykonujących USG piersi, tym razem oferując kurs na poziomie zaawansowanym.

Dzięki kameralnemu charakterowi szkolenia, każdy uczestnik będzie miał okazję wykonać badanie na pacjentach, a to wszystko pod nadzorem naszych doświadczonych prowadzących. Do dyspozycji będą Państwo mieli najnowsze aparaty ultrasonograficzne Samsung oraz Voluson.

 

IMG_2643

dr n. med. Krzysztof Koziełek
Jest radiologiem zajmującym się od 14 lat diagnostyką gruczołu piersiowego. Dyrektor ds medycznych Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Współautor programów profilaktycznych, badawczo- rozwojowych i infrastrukturalnych z zakresu diagnostyki gruczołu piersiowego. Wykładowca Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej Od lat prowadzi kursy i szklenia doskonalące z zakresu ultrasonografii i biopsji tkankowych piersi.

PROGRAM KURSU

Koszt szkolenia: 1900 zł