Szkolenia Wrocław

05.09.2020 USG tarczycy dla praktyków

Kurs dedykowany jest dla lekarzy endokrynologów oraz radiologów. Prowadzony będzie przez dr Juranda Silickiego oraz dr Mateusza Łaseckiego – radiologów pracujących na co dzień w Zakładzie Radiologii Ogólnej i Pediatrycznej, posiadaczy certyfikatów umiejętności w zakresie ogólnej diagnostyki ultrasonograficznej, wydanych przez Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne.

Obecnie badanie USG tarczycy uważane jest za nieodłączny element diagnostyki i leczenia schorzeń endokrynologicznych. Pacjenci oczekują USG podczas konsultacji endokrynologicznej, a rutynowo zgłaszają się na samo obrazowanie do lekarzy radiologów. Z racji coraz większego zapotrzebowania pacjentów na tego typu badania, profesjonalne szkolenie lekarzy z technik obrazowania przybiera na znaczeniu. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, oferujemy Państwu intensywne szkolenie praktyczne, podczas którego nacisk będzie kładziony głównie na techniki diagnostyki obrazowej i praktycznych aspektach badania USG tarczycy. Naszym celem jest przekazanie uczestnikom najważniejszych umiejętności, tak, aby w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi standardami, wykonywali badania USG tarczycy we własnych gabinetach.

Dzięki kameralnemu charakterowi szkolenia, każdy uczestnik będzie miał okazję wykonać badanie na pacjentach, a to wszystko pod nadzorem naszych doświadczonych prowadzących. Do dyspozycji będą Państwo mieli najnowsze aparaty ultrasonograficzne Samsung oraz Voluson.

Koszt kursu: 900 zł

Program szkolenia: